Najnowszy

Darmowe szkolenia dla organizacji charytatywnych

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz otrzymać treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za udział w otrzymanym kursie nie za

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla organizacji charytatywnych

admin 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz otrzymać treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć instytucje niedochodowe prowadzą niezwykle wartościowe projekty i angażują do nich zmotywowanych wolontariuszy, to brak im fachowego warsztatu dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe zwykle nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Trenerzy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na bezpłatne szkolenia z różnych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zapisać się na warsztaty kontaktując się pod e-mailem [email protected]

Przesyłać wnioski mogą formalnie zarejestrowane instytucje, jak również indywidualni wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednakże korzystający ze szkolenia powinni zorganizować miejsce realizacji szkolenia – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

zarządzanie projektem w stowarzyszeniach i fundacjach

przywództwo w zespole wolontariuszy – kompetencje lidera

współpraca i efektywność grupy

myślenie strategiczne

negocjacje ze sponsorami

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

asertywna komunikacja

prowadzenie prezentacji i przemówień

komunikacja międzykulturowa 

zarządzanie zmianami organizacyjnymi

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można w dowolnym czasie. Jednak trenerzy nie gwarantują wsparcia rozwojowego każdej zainteresowanej organizacji. Kryterium jest ilość dostępnych w danym okresie miejsc a także uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – wyjaśnia Dorota Owczarska, członek zarządu Fundacji. – Liczymy na to, że organizowane przez wolontariuszy akcje będą coraz bardziej profesjonalne, nawet w poczatkujących instytucjach. Tam szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są nieraz potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: